UPOZORNĚNÍ-omezený volný pohyb po obci, úřední hodiny OÚ, uzavření sportoviště a dětského hřiště

Vážení,

rád bych Vás  upozornil, že stále platí veškerá usnesení a doporučení vlády týkající se volného pohybu osob, sdružování a také povinného nošení roušek.

Přestože nebyla udělena výjimka pro cesty do objektů určených k rekreaci, mnoho občanů především z větších měst toto nerespektuje.

Z toto důvodu důrazně znovu opakuji všem občanům ČR, tedy občanům naší obce i těm, kdo do obce přijeli v rámci dočasného pobytu na víkend či delší dobu, že:

• zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky (dle usnesení vlády č. 85/2020 Sb.)
  • zákaz shromažďování během nouzového stavu (usnesení vlády č. 69/2020 Sb.)
  • povinnost nosit roušku (usnesení č. 106/ 2020 Sb., o povinném nošení ochranných prostředků, které brání šíření kapének)

platí překvapivě i na území naší obce, a to pro všechny!  (včetně dětí, za které jste odpovědní!)

V PŘÍPADĚ, ŽE NEBUDE KÝMKOLIV NAŘÍZENÍ VLÁDY NA ÚZEMÍ NAŠÍ OBCE DODRŽOVÁNO, BUDU NUCEN JAKO STAROSTA OBCE POSTUPOVAT V MEZÍCH ZÁKONA A TYTO PŘÍPADY HLÁSIT. Uvědomte si, že šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti je trestným činem! (Usnesení vlády č. 75/ 2020 Sb.,)

Buďte, prosím, všichni k sobě ohleduplní a dodržujte usnesení vlády!

Z důvodů výše uvedených byla v obci až do odvolání uzavřena dětská hřiště a venkovní cvičiště, neboť nebyla ze strany návštěvníků dodržována pravidla nošení roušek.

Úřední hodiny obecního úřadu Svojšice jsou až do odvolání zrušeny, pro platbu TKO preferujte prosím bezhotovostní převod. (viz odkaz zde)

Pro Vaše dotazy a pro ostatní komunikaci lze využít e-mailovou adresu obecsvojsice@seznam.cz

Ing. Petr Jošt

starosta obce Svojšice v.r.